Архів новин

24-05-2010

Брест без кордонів 2010


22–23 травня в місті Брест (Білорусь) відбувся 6-й Міжнародний турнір з алтимат фризбі “Брест без кордонів”.

Серед 14 команд – учасники з Росії, Білорусі, а також дві команди з України – “West Lions” (збірна Львова) та “Gigolo” (Київ). Основний склад львів’ян сформовано з секції алтимат фризбі, що функціонує при кафедрі фізичного виховання та спорту Франкового університету. Честь Львова на цьому турнірі захищали студенти факультетів журналістики, прикладної математики та хімічного факультету.
Цьогоріч значно зріс і рівень команд, і організація турніру. Росіяни привезли лідерів своїх чемпіонатів, а господарі – білоруси – добре підготувалися від часу попереднього турніру “Брест без границ”. Варто зазначити, що торік львів’яни у складному двогодинному матчі з господарями – командою “Фенікс” (Брест) – здобули бронзу. Повторити минулорічний успіх українцям не вдалося. Кияни не змогли перемогти в боротьбі за 3-тє місце одного з лідерів білоруської першості – команди “Х3” (Мінськ). Львів’яни через низький посів і невдалий старт у перших іграх турніру посіли 10-те місце. Однак доволі успішним є показник іншого рейтингу – в першості за Дух гри команда “West Lions” випередила усіх фаворитів турніру і поділила третє місце разом з іншою білоруською командою – “Underdog” (Мінськ). Рейтинг Духу гри (Spirit of the game) – ключовий показник в алтимат фризбі. Гравці вважають його більш пріоритетним, ніж ігрові результати. Адже філософія цього спорту полягає саме в толерантному ставленні до суперника, відсутності фолів, отриманні задоволення від гри, максимальному втіленні олімпійського принципу “Головне не перемога, а участь”.
Виступ львів’ян на цій першості можна вважати успішним, адже вдалося значно покращити свій показник Духу гри, а ігрові результати окреслили низку об’єктивних помилок, які необхідно виправити до початку таких ключових турнірів, як Відкритий чемпіонат України, що традиційно відбудеться у Львові 25-26 вересня.

Тарас Назарук
Фото автора